DESCRIPTION

Album, który w 2004 roku rzucił na kolana fanów i krytyków muzycznych, wspiął się do czołówki najlepiej sprzedających się płyt w tamtym okresie, a następnie na długie lata zniknął z półek sklepowych. Reedycja “Procederu” w nowej szacie graficznej już jest w sprzedaży. Dodatkową gratką jest fakt, że jesienią “Proceder” pojawi się także w wersji winylowej.

“‘Proceder’ to bardzo ważna pozycja w dyskografii TSA” – komentuje Stefan Machel – “Nikt nie wierzył, że jesteśmy w stanie zaprezentować tak dobre utwory po tylu latach. A jednak to zrobiliśmy i jesteśmy z tej płyty dumni.” A Marek Kapłon uzupełnia – “Lubię ‘Proceder’. To niezwykle ważna pozycja w dyskografii TSA.

Nagrany po kilkunastoletniej przerwie jest dowodem, że zespół idzie do przodu i nadal ma coś wartościowego do powiedzenia. I brzmi jak nigdy dotąd.”

“To najbardziej przemyślana, dojrzała i najlepiej brzmiąca płyta w dorobku TSA” – dodaje Marek Piekarczyk, a Andrzej Nowak reasumuje – “Cieszę się, że nareszcie mogę sobie kupić płytę ‘Proceder’:)”.

Stefan Machel zapowiada również – “Reedycja jest dużym krokiem w stronę tego, abyśmy mieli wszystkie płyty TSA w sklepach oraz motywację do pracy nad nowym materiałem :-)”.

Przypomnijmy, że “Proceder” na rynku ukazał się 5 kwietnia 2004 roku. Krążek zarejestrowany został między 15 stycznia a 2 lutego w Studio 7 w Piasecznie. Nad produkcją czuwał Stefan Machel, a za realizację i miks odpowiedzialny był Marcin Gajko. Album nagrany został w klasycznym składzie: Marek Kapłon – perkusja, Stefan Machel – gitara, Janusz Niekrasz – bas, Andrzej Nowak

 

TRACKLIST

 

Opracowano na podstawie materiału źródłowego.

 1. “Spóźnione pytania” – 5:04
 2. “Tratwa” – 5:20
 3. “Proceder” – 3:57
 4. “Twoja szansa I” – 4:04
 5. “Twoja szansa II” – 4:52
 6. “Matnia” – 6:02
 7. “To nie jest proste” – 7:40
 8. “Mój cień omija mnie” – 4:13
 9. “List xx” – 3:53
 10. “Płonę, płonę” – 5:54
 11. “Tak – nie” – 5:07
 • Release dateMarch 31, 2016
 • CatalogSony Music
 • LabelSony Music
 • FormatDigital, CD